פתיחת חשבון בנק בחו"ל

במציאות שבה כל אחד מאיתנו חי כיום, העולם הפך להיות הרבה יותר קטן מאשר היה בעבר – יתרה מכך, דברים רבים ברחבי העולם הפכו להיות הרבה יותר ניגשים עבור כל אחד מאיתנו. את ההוכחה הניצחת לכך ניתן לראות בתחום המסחר שחצה בעשורים האחרונים גבולות, וכיום ניתן לרכוש מוצרים מכל רחבי העולם במחירים שוברי שוק. אך גם בתחום הפיננסים ישנם שינויים רבים, ואנשים רבים מחליטים בעת הנוכחית על פתיחת חשבון בנק בחו”ל.

אך רגע לפני שאתם ניגשים לפתוח את החשבון בנק החדש שלכם באחת מהמדינות ברחבי העולם, חשוב מאוד שתבינו מהן ההשלכות של הצעדים שלכם. עורך דין בנקים הוא איש מקצוע אשר יכול לסייע לכם בקבלת ההחלטות, וכמובן הוא זה שיסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

גם לפני שאתם פותחים חשבון בנק חדש בישראל אתם עושים בדיקות מעמיקות על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם, אז כמובן שכך אתם צריכים לנהוג כאשר אתם עומדים לפתוח חשבון בנק בחו”ל. עורך דין בנקים יעשה לכם סדר בבלגן, ויסביר לכם בדיוק מהי המציאות הפיננסית והמציאות הרגולרית במדינה שבה אתם עומדים לפתוח את חשבון הבנק החדש שלכם.

מה קובע החוק בישראל על פתיחת חשבון בנק בחו”ל?

אחד מהנושאים החשובים ביותר שצריך לתת עליו את הדעת זה כמובן מה אומר החוק בישראל לגבי אזרחים שמחליטים לפתוח חשבון בנק במדינה אחרת. האם החוק מותיר לבצע מהלך מהסוג הזה? האם על האזרח ליידע את הרשויות בדבר פתיחת החשבון? את כל התשובות לשאלות הללו כמובן שתוכלו למצוא אצל עורך דין בנקים אשר מכיר את התחום על בוריו. בקטע הבא ננסה להסביר לכם על קצה המזלג מה קובע החוק במדינת ישראל על פתיחת חשבון בנק בחו”ל.

נתחיל מהבסיס, הבסיס קובע כי החוק במדינת ישראל מאפשר לכל אזרח ישראלי להחזיק בחשבון אחד או בחשבונות בנק רבים בחו”ל. אך באותה מידה החוק גם מחייב להעביר בצורה מסודרת דיווח מלא לרשות המיסים על הכספים ועל הנכסים המקושרים אל כל אחד מאותם חשבונות בנק מעבר לים. כך שמצד אחד המדינה מתירה, אך מצד שני היא מחייבת אתכם להיות תמיד עם יד על הדופק על מנת ששום פרט לא יחמוק מתחת לרדאר.

חשוב להדגיש כי חובת הדיווח מוטלת על כל סכום באשר הוא, בין אם מדובר על סכומי כסף גדולים או על סכומי כסף קטנים. אי העברת דיווח מקיף על ההכנסות מאותם נכסים או כל סכומי הכסף אשר נמצאים מעבר לים – משמועתה עבירה על החוק בישראל, וישנם עונשים אשר קבועים בחוק על אותם עבירות. עורך דין בנקים הוא ללא ספק האיש שיוכל לסייע לכם על מנת שלא תמצאו את עצמכם מסתבכים עם החוק בכל הקשור לפתיחת חשבון בנק בחו”ל.

 

מהם הכללים לפתיחת חשבון בנק בחו”ל?

יש מספר כללים שחשוב מאוד שתפעלו על פיהם על מנת שתמנעו מלעשות טעויות כאשר אתם ניגשים לפתוח חשבון בנק בחו”ל. אם אתם מרגישים חוסר יציבות או חוסר יכולת להתמודד לבדכם עם הנושא הזה, תוכלו לפנות אל עורך דין בנקים אשר יספק לכם מידע וילווה אתכם לכל אורך התהליך עד אשר תפתחו את חשבון הבנק המיוחל.

הדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק כאשר אתם ניגשים לפתוח חשבון בנק בחו”ל זה כמובן את גובה העמלות שאותם תידרשו לשלם. כמובן שכמו שאתם בודקים בארץ כך גם בחו”ל, תוכלו לעשות השוואה בין כל הבנקים באותה מדינה על מנת למצוא את הבנק עם גובה העמלות הנמוך ביותר.

חשוב מאוד שתבדקו האם אתם נדרשים לשלם מיסים כאשר אתם פותחים חשבון בנק במדינה שבה מתנהלים העסקים שלכם. ישנם מדינות אשר לא לוקחות מיסים לזרים על חשבון פרטי, אך כן לוקחות מיסים על חשבון עסקי – וכן הלאה. לכן אתם צריכים לקבל את ההחלטה שתהיה היעילה ביותר בהתאם למצב שלכם.

תדאגו להצטייד במסמכים ובכל הפרטים הרלוונטיים עוד בטרם תתחילו את התהליך, כך תוכלו לחסוך לעצמכם לא מעט זמן ובירוקרטיה מיותרת. עורך דין בנקים אשר מכיר את התחום על בוריו יוכל להגיד לכם בדיוק אילו מסמכים נדרשים על מנת לפתוח חשבון בנק בכל מדינה שבה תבחרו – בין אם מדובר במדינה באירופה או ביבשת אחרת מכל העולם.

 

 

היתרונות של בנקים בחו”ל על פני בנקים ישראליים?

בהתייעצות קצרה עם עורך דין בנקים ככל הנראה תגלו כי פתיחת חשבון בנק בחו”ל תהיה החלטה הרבה יותר יעילה מאשר פתיחת חשבון בנק בישראל. לא מעט ישראלים מגלים רק בדיעבד כי אילולא היו פותחים חשבון בנק בחו”ל הם היו מנצלים בצורה חכמה יותר את ההכנסות שאותן הניב העסק שלהם, והם כמובן היו עושים סכומי כסף הרבה יותר גדולים מאשר הרוויחו עד אשר פתחו את חשבון הבנק בחו”ל.

אז מדוע כדאי לפתוח דווקא חשבון בנק בחו”ל בהשוואה לפתיחת חשבון בנק בישראל? צריך להבין כי ביחס לבנקים באירופה ובארה”ב לדוגמא, הבנקים הישראליים הם קטנים ולא מורגשים בכלל. אם אתם מנהלים קשרים עם בנק קטן ביחס לזירה העולמית זה בהחלט יכול להגביל אתכם בצורה כזאת או אחרת – דבר שיגרום לכם לא לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בעסק שלכם.

בנקים ישראליים יגבילו את היכולת שלכם להתנהל עם מטבעות שונים מכל רחבי העולם, העמלות שאותן תצטרכו לשלם יהיו גבוהות יותר מאשר העמלות בבנקים אחרים וכמות המוצרים שיהיו זמינים עבורכם יהיו קטנים הרבה יותר מאשר מוצרים בבנקים אחרים באירופה או בארה”ב.

כל אדם בר דעת יבין כי בסופו של יום התנהלות עם חשבון בנק זר תהיה הרבה יותר יעילה לעסקים או לאנשים אשר לא מתגוררים אך ורק בישראל. במצב כזה תוכלו לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בחשבון הבנק שלכם, ולהפוך את החיים שלכם להרבה יותר פשוטים בעזרתו של עורך דין בנקים צמוד כמובן.

 

תוך כמה זמן ניתן לפתוח חשבון בנק בחו”ל?

לא מעט ישראלים אשר מחליטים לפתוח חשבון בנק מעבר לים צריכים לעשות זאת בתוך פרק זמן קצר במיוחד. לרוב ההתנהלות עם בנקים במדינות שונות באופן עצמאי תיקח זמן רב, ולעיתים תצטרכו להגיש לא מעט מסמכים דבר שיכול להפוך את התהליך להיות ארוך ומייגע – כך תתקשו מאוד לפתוח את חשבון הבנק בפרק זמן קצר, לעיתים פרק הזמן יתארך הרבה מעבר למה שציפיתם.

 

מהסיבה הזאת אתם צריכים לפנות אל עורך דין בנקים אשר יוכל לסייע לכם בתהליך ויעמיד לרשותכם את כל המידע הנחוץ לכם לקבלת החלטות טובות עבורכם. עורך דין בנקים ידע בדיוק אילו מסמכים עליכם להגיש, וכיצד עובדת כל ההתנהלות עם בנקים מעבר לים דבר שיזרז את כל התהליך ויגרום לכך שתוכלו לפתוח חשבון בנק בחו”ל בתוך זמן קצר. זוהי הסיבה שמרבית האנשים שרוצים לפתוח חשבון בנק מעבר לים לא עושים זאת באופן עצמאי אלא פונים לאיש מקצוע בדמות עורך דין בנקים אשר מכיר את התחום על בוריו ויודע בדיוק איך לנהל את כל העסק.

 

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

 

 

הצהרה על חשבון בנק בחו"ל
פתיחת חשבון השקעות בחו"ל
פתיחת חשבון בנק בחו"ל בהונגריה
פתיחת חשבון בנק בחו"ל בפולין
פתיחת חשבון בנק בחו"ל בבולגריה
פתיחת חשבון בנק בחו"ל באנגליה
פתיחת חשבון בנק בחו"ל ביוון

רוצים גם אתם להיות לקוחות מרוצים ?

אנו מבינים, כי אתם עסוקים כ”כ בטרדות היומיום ואף פעם לא מוצאים את הזמן הנכון לטפל בתחומים הפיננסים. אנו מבינים, כי הבירוקרטיה מתישה אתכם, כך שכלל לא בא לכם להציץ במסמכים שנשלחים מהמוסדות השונים. אנו מבינים את התסכול הבלתי נגמר, מהתעסקות בכ”כ הרבה נתונים ומסמכים וחוקים וטלפונים. אנו מבינים, כי אתם רק רוצים שקט ושלווה כשהזכויות שלכם נשמרות .