הקמת עסק בחו"ל

גם אתה רוצה לשווק למדינות אחרות? רוצה לעשות עסקים בחו"ל?

עסקים רבים שוקלים להרחיב את עסקיהם, להתפתח ולהתרחב במדינות שונות, מעבר לים. לשם כך, מומלץ לבחון אפשרות הקמת חברה בחו"ל, ובכך לחסוך זמן וכסף רב. זוהי פעילות מקובלת במדינות רבות, ומשמשת מקפצה משמעותית ביותר לעסקים שרוצים להתקדם ולהשתלב בכלכלה העולמית.

הזמן להקמת חברה משתנה בין מדינה למדינה. לדוגמא, בגרמניה, זמן פתיחת חברה הוא כחודש. בולגריה מהירה לעומתה והתהליך יארך כשבועיים. לעומת זאת, באנגליה מתרחש שיא. פתיחת חברה באנגליה לוקחת כ-24 שעות בלבד. פתיחת חברה בחו"ל מתבצעת בצורה פשוטה וקלה, בדיוק כמו פתיחת חברה בישראל.

מתי כדאי ואפשר לפתוח חברה בחו"ל לצורכי העסק?

לא לכל עסק מתאים לפתוח חברה בחו"ל. עסק המעניק שירותים בישראל או אפילו מוכר מוצרים לישראלים, עדיף לו להקים חברה בע"מ, ישראלית. חברה כזו, היא הרבה יותר זולה ופשוטה לתפעול.

השוואת יתרונות מול חסרונות פתיחת חברה בחו"ל

 • מי שעסקו מתנהל בין מדינות, כמו יבואן ויצואן, לרוב, יזדקק לפתיחת אופרציה מיוחדת באמצעות פתיחת חברה בחו"ל.
 • עסקים המתנהלים באינטרנט, ללא צורך בקשר למדינה כלשהי, עשויים לנהל את האתר באמצעות פתיחת חברה בחו"ל.
 • עסקים שהתנהלותם בישראל אינה חוקית (כמו הימורים באינטרנט), יזדקקו בוודאות לפתיחת חברה בחו"ל.
 • עסקים המעוניינים למכור שירותים או מוצרים למדינות אשר אינן מנהלות קשרים ישירים עם ישראל, טוב יעשו אם יפנו לפתיחת חברה בחו"ל.
 • מי שמעוניין לנהל את עסקיו תחת חיסיון מוחלט ללא כל אפשרות לאתר את בעלי המניות בחברה, פתיחת חברה בחו"ל תענה לו על הצורך הזה.

מתי יהיה נכון להקים חברה בחו"ל?

כאשר עסק מפתח מוצר אשר נועד לשיווק בארה"ב או באירופה, יהיה זה חיוני ונכון להקים חברה במדינה בה הוא מבקש לשווק את מוצריו. הרוכשים הפוטנציאלים יסמכו יותר ויטו לרכוש את המוצר, אם ידעו שיש להם אל מי לפנות במדינתם, במקרה בו המוצר יתקלקל. לכן, רצוי למקם חברות שיווק של המוצר בארה"ב ובבריטניה.

חברה המנהלת אתר אינטרנט העוסק בפורקס עבור שווקי המזרח הרחוק תקים חברה בסינגפור כדי שלקוחותיה במדינות הסובבות ידעו שיש אל מי לפנות והחברה אינה בישראל הרחוקה.

הימורים באינטרנט אינם חוקיים בישראל, אבל בהחלט חוקיים במדינות רבות בעולם, חלקן מעניקות רישיונות ממשלתיים לניהול משחקי הימורים באינטרנט. לכן, יזמים המבקשים להקים מיזם של הימורים יפנו לאחת ממדינות אלו (קוסטה ריקה, מלטה, איי מאן), וייהנו מרישיון הימורים בנוסף למס המופחת.

תהליך הקמת חברה בחו"ל מורכב ממספר שלבים חשובים:

 1. מיקום החברה בחו"ל.
  לכל מדינה ולכל תחום שיפוט יש יתרונות וחסרונות משלהם. יש להתאים את תחום השיפוט לפעילות החברה. מבין המדינות הנפוצות, מסתבר שישראלים מעדיפים להקים חברות בעיקר במדינות: אנגליה, ארצות הברית, שוויץ, קפריסין, איי סיישל וסינגפור.
 2. מומלץ לבדוק את שיעור המס במדינה המיועדת לפתיחת החברה.
  כידוע, שיעור המס שונה בין מדינה למדינה. כך גם שיעור המס לגבי חברות זרות אינו אחיד.
 3. יש לקבוע מראש, מה יהיה המבנה המשפטי של החברה שתוקם בחו"ל.
  (מי יהיו בעלי המניות בחברה והדירקטורים שלה). אם אתם מתעניינים במדינה מסוימת, מומלץ שתבררו אם המדינה שבחרתם, חתומה על אמנות בינ"ל למניעת כפל מס עם מדינות אחרות. אם ישראל לא חתומה על אמנה למניעת כפל מס עם המדינה בה אתם מעוניינים להקים חברה, רוב הסיכויים שתיקלעו למצב של "כפל מס", כלומר: תאלצו לשלם מס כפול, גם למדינה הזרה וגם למדינת ישראל.
 4. פתיחת חשבון בנק בחו"ל.
  מומלץ, יחד עם הקמת החברה, לפתוח חשבון בנק בחו"ל. שימו לב, תצטרכו לבדוק איפה כדאי לפתוח את חשבון הבנק. לא כל בנק מוכן לפתוח חשבון לחברה זרה בשל תחום עיסוקה.
 5. בררו אילו הקלות מס מגיעות לכם.
  יש לברר האם במדינת היעד ישנן הקלות או פטור ממס לגבי הכנסות מעסק כמו שלכם.
 1. בחרו שם לחברה.
  בעת רישום החברה בחו"ל, נדרש לבחור שם לחברה ורק לאחר אישורו על ידי רשם החברות באותה מדינה, ניתן להמשיך בהליך הרישום.
  מומלץ לבחור מראש במספר שמות חלופיים. חתימה על מסמכי פתיחת חשבון בנק בחו"ל נדרש לחתום על מסמכי חשבון הבנק – המסמכים נשלחים ללקוח למסמכים אלו נדרש לצרף צילום דרכון תקף.

ניתן להקים חברות בעולם ללא צורך להגיע למשרד עו"ד. מספיק לשלוח את צילום הדרכון ואת שאר המסמכים ועו"ד מתמחה יעשה עבורך את רישום החברה תוך 14 ימים. במידה ונדרשת חברה עם נאמנויות, ניתן לקצר את זמני הקמת החברה משמעותית למס' ימים.

והעיקר לא פחות חשוב: בחירת יעד

בחירת המדינה הזרה שבה תוקם החברה החדשה צריכה להיעשות בקפידה.

במדינות שונות, יש הטבות מיוחדות לחברות העוסקות בתחומים שונים.

לפיכך, כדאי להכיר את היתרונות והחסרונות של כל מדינה ביחס לתחום הפעילות הספציפי של החברה. התייעצות עם אנשי מקצוע בתחום זה היא קריטית להבנת היתרונות ומימושם בפועל.

הסיבות בגינן ישראלים בוחרים לפתוח חברה בחו"ל:

 1. סחר עם מדינות ערב – בשל "החרם הערבי", לחברה ישראלית אין סיכוי לסחור עם רוב מדינות ערב. אך אם תקימו חברה באירופה, שהיא בעצם תרכוש מהחברה הישראלית את המוצר/הסחורה, אם היא תמכור לסעודיה (או לאחת מהמדינות הערביות המשתתפות בחרם), לא תהיה הפרה של החרם ואתם תוכלו להגדיל את המכירות שלכם ולהגיע לשווקים שלא היה באפשרותכם להגיע עד כה.
 2. תכנון מס – באמצעות חברה בחו"ל, ניתן לשפר ולהקטין את תשלומי המס על עסקאות בינלאומיות. רישום חברה במדינת מקלט מס (או אפילו במדינה בה יש מס חברות מופחת) יכול להוביל לחיסכון רב בעלויות המס.
 3. פיזור סיכונים – באמצעות חברה בחו"ל, ניתן להקטין את הסיכוי לפגיעה בחברה, בעיקר על ידי ניתוב חלק מנכסי החברה (כגון קניין רוחני) ליעדים אחרים בעולם, שם אף ניתן לקבל הטבות מסוימות.
 4. ניהול אתר אינטרנט בינלאומי – גולשים בכל העולם, יתנו אמון רב יותר לאתר אינטרנט הממוקם במדינה אירופאית גדולה או בארצות הברית מאשר באתר הממוקם בישראל. רישום אתר אינטרנט במדינה זרה, יכול להגדיל את הכנסות האתר רק בשל היותו רשום במדינה אחרת ולא בישראל.

ישראלים הסוחרים באמצעות חברות זרות עם ארצות ערב, במקרים רבים, מעדיפים שזהות הבעלים מאחורי החברה לא תיחשף, כדי שהקשר עם מדינת ישראל ישאר חסוי.
בנוסף, בעת רישום חברה בחו"ל, ניתן לקבל שירותי נאמנות לגבי דירקטורים ובעלי מניות וכך ניתן להגביר את החיסיון.
במידה והוקמה חברה עם נאמנויות, בעל המניות יפעל עם ייפוי כוח מאושר ע"י תרגום נוטריוני אשר יינתן מטעם החברה והנאמן. ניתן גם לעשות שימוש באותם שירותי נאמנות עבור הדירקטורים ושאר בעלי המניות באופן שבעלי החברה יפעלו באמצעות ייפוי כוח מאושר ומתורגם נוטריוני, כזה שמאפשר את ניהול החברה.

מה קורה עם המיסוי?

כאן המקום לציין כי הקמת חברה זרה בחו"ל אינה פוטרת מחובת דיווח לרשות המיסים בישראל, חובה לדווח על הכנסות החברה ובעליה. מבחן המס בודק היכן נמצא "מרכז השליטה" של החברה. במידה והחברה מנוהלת ישירות מהארץ, אזי על החברה לדווח על הכנסותיה בארץ.
ישראל חתומה על הסכמים למניעת כפל מס עם מספר מדינות ברחבי העולם. כדאי לדעת מראש עם אילו מדינות יש לישראל הסכם שכזה ומה דינו.

מהי מטרת מקלטי מס?

קיימות סיבות רבות מדוע להקים את העסק במקלט מס, ולא רק בגלל סיבות מיסוי. בעיקרון, מקלט מס הוא מדינה אשר אינה גובה מס או שהמס שהיא גובה הוא מאוד נמוך. מדינה או טריטוריה בהן מוטלים מיסים בשיעור נמוך או אפסי, גורמות לחברות רבות להקים בהן עסקים, בכוונה תחילה. מטרת התנהלות מדינות מקלטי המס בצורה כזו היא כדי למשוך אליהן עסקים ככל הניתן.

לעיתים מדובר רק בדרישות מינימליות כמו תשלום אגרות רשם החברות, תשלום לדירקטור מקומי, מזכיר חברה מקומי וכתובת חברה. ולעיתים, המדינה המעניקה משטר מיסוי נמוך, דורשת שהעסק יוקם בשטחה. קיימות עשרות מדינות המשמשות כמקלטי מס. כך או אחרת, אפילו ישראל, לדוגמה, מעניקה הנחות משמעותיות במס למי שמקים עסק באזור פיתוח.

מס על עסק בחול
לפתוח עסק בקנדה
הלואות לעסקים בחול
פתיחת עסק ביוון
פתיחת מסעדה בחול
פתיחת עסק באוסטרליה
הקמת עסק באירופה

רוצים גם אתם להיות לקוחות מרוצים ?

אנו מבינים, כי אתם עסוקים כ”כ בטרדות היומיום ואף פעם לא מוצאים את הזמן הנכון לטפל בתחומים הפיננסים. אנו מבינים, כי הבירוקרטיה מתישה אתכם, כך שכלל לא בא לכם להציץ במסמכים שנשלחים מהמוסדות השונים. אנו מבינים את התסכול הבלתי נגמר, מהתעסקות בכ”כ הרבה נתונים ומסמכים וחוקים וטלפונים. אנו מבינים, כי אתם רק רוצים שקט ושלווה כשהזכויות שלכם נשמרות .